Gjyqi ndaj Shullazit, merret në mbrojtje një tjetër dëshimtar

Gjyqi ndaj Shullazit, merret në mbrojtje një tjetër dëshimtar

0
SHPËRNDAJE

Një dëshmitar tjetër në gjyqin kundër Emiljano Shullazit, kreut të një organizate kriminale, Besnik Musai, është marrë në mbrojtje nga Policia.

Musai ka qënë i pranishëm në momentin kur u nënshkrua kontrata për “dhurimin” e një pjese të hotel Vollgës, Shullazit.

Musai tha se e pashë kur Shullazi i vuri armën në kokë, Ylvi Beqajt.  Në një takim, Beqja i dha atij disa mijë euro dhe në takimin e dytë, duhej t’i jepte edhe 70 mijë euro, por nuk arriti. Pas dëshmisë, më kërcënuan familjen, ndaj kërkova mbrojtje”.

12 shtator 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi: gazeta-shqip.com