Paulinho te Barca për 40 milione Euro

Paulinho te Barca për 40 milione Euro

0
SHPËRNDAJE

Të përditëshmet katalanase Sport dhe Mundo deportivo nuk kanë dyshime, Sipas tyre Paulinho këtë të hënë do të zbarkojë te Barcelona, pasi është blerë nga blaugranat. Barcelona do ti paguajë klubit Guangzhou klauzolën prej 40 milionë eurosh ndërsa vetë futbollisti do të firmosë një kontratë katër vjecare. Paulinho rikthehet në Europë në këtë mënyrë dy vjet pasi u shit nga Totenham për 10 milionë paund.

Burimi: supersport.al