PDIU i kundërpërgjigjet PD: Të mjeruar, mos bëni politikë me ngjarjet tragjike

PDIU i kundërpërgjigjet PD: Të mjeruar, mos bëni politikë me ngjarjet tragjike

0
SHPËRNDAJE

Partia Drejtësi Integrim Unitet i kërkon Prokurorisë dhe Policisë të mos ndikohet politikisht në zbardhjen e aksidentit të ndodhur mëngjesin e sotëm ku deputeti i kësaj partie Aqif Rakipi përplasi për vdekje një kalimtar.

PDIU ka dhe një përgjigje për PD-në e cila hodhi dyshime për manipulim të provave për “mikun e ngushtë të Ramës”.

“PD, në mjerim, kërkon të bëjë politikë e opozitë me një aksident tragjik.

Prokuroria e Policia të mos ndikohet politikisht e nuk sheh që është ende në qeveri; është për të ardhur keq që përpiqet mjerisht të abuzojë me raste aksidentesh e fatkeqësish.

PDIU i kërkon Prokurorisë dhe Policisë të mos ndikohet politikisht në zbardhjen e kësaj ngjarjeje tragjike”.

Deklarata për shtyp mbyllet duke i shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit për këtë fatkeqësi tragjike.

Burimi: tiranaobserver.al