Tiranë, plagoset me armë zjarri një 28-vjeçar

Tiranë, plagoset me armë zjarri një 28-vjeçar

0
SHPËRNDAJE

Foto ilustruese

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sot në “Rrugën e Dibrës” në Tiranë. Sipas policisë së Tiranes, që ka njoftuar ngjarjen, shenjestra e atentatit ka qenë një 28-vjeçar me inicialet V.K.

Policia raportoi gjithashtu se nga informacionet e para të mbledhura nga vendi i ngjarjes rezulton se autori i plagosjes është nje person rreth 160 cm i gjatë i veshur me të bardha.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:30 dhe në numrin e Emergjencave 112, ka ardhur një telefonatë për të shtëna me armë, në rrugën e Dibrës.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe ambulanca. Shtetasi i plagosur është transportuar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale gëzhoja të qitura nga armë e llojit pistoletë.

Janë ngritur pika kontrolli në hyrje dalje të zonës ku ka ndodh ngjarja dhe po vazhdon krehja e territorit.

Grupi hetimor po vazhdon punën për identifikimin e autorit/ ve dhe zbardhjen e shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

17 korrik 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi: gazeta-shqip.com