Plagosen me armë 2 vëllezër në Velipojë, arrestohet autori

Plagosen me armë 2 vëllezër në Velipojë, arrestohet autori

0
SHPËRNDAJE
Citroen Oferta 2

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri ditën e sotme në Velipojë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit, pranë njësisë administrative, ku janë plagosur me armë zjarri shtetasit, Ervin dhe Durim Tahiri, vëllezër, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë për jetën.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet, nderkohe qe disa orë pas ngjarjes është arrestuar autori i dyshuar i plagosjes se dyfishte, Besnik Ndoji.

Autorit te dyshuar iu sekuestrua nje automatik model 56.

Policia ka ngritur postblloqe dhe pika kontrolli per kapjen e autorit te dyte te ngjarjes, identiteti i te cilit nuk behet me dije.

19 maj 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi: gazeta-shqip.com