Keni gabuar gjatë gjithë kohës/Ja sa krem dielli duhet të përdorni

Keni gabuar gjatë gjithë kohës/Ja sa krem dielli duhet të përdorni

0
SHPËRNDAJE

Keni gabuar gjatë gjithë kohës/Ja sa krem dielli duhet të përdorni

Me siguri që kur vjen momenti për të aplikuar kremin e  diellit, e teproni pak me sasinë.

Sipas një studimi të realizuar së fundmi, doktor Marko Lens, një specialist për lëkurën  ka thënë për The Sun  se sasia  e kremit të diellit që i nevojitet një personi është një lugë çaji.

Kjo sasi ëtshtë e mjaftueshme jo vetëm për fytyrën, por edhe për gjithë qafën dhe rekomandohet të aplikohet  çdo dy orë nëse jeni gjatë gjithë kohës  të ekspozuar në diell./CityNews

Burimi: citynews.al