Kubikë akulli me bimë mjekësore, kura ideale për eliminimin e rrathëve të...

Kubikë akulli me bimë mjekësore, kura ideale për eliminimin e rrathëve të zinj poshtë syve

0
SHPËRNDAJE

Akulli ka një efekt të jashtëzakonshëm në lëkurë: e bën me elastike, redukton rrudhat, ënjtjen dhe rrathët e zinj poshtë syve. Kubikët e akullit të formuar nga ngrirja e një përzierjeje të përgatitur me bimë medicinale do të ishin shumë efikas në këtë rast.

Do t’ju nevojiten:

  • Gjethe sherbelë
  • Lule kamomili dhe misri
  • Majdanoz (të freskët ose të thatë)

Përgatitja:

  • Merrni një lugë çaji nga secila erz për çdo 200 ml ujë.
  • I hidhni në një enë me ujë të nxehtë dhe lërini për 2 orë.
  • Pasi të ftohet, e hidhni përzierjen tek format e akullit dhe lëreni të ngrijë.

Si ta përdorni:

  • Çdo mëngjes aplikoni kubikët e akullit në pjesën përreth syve.
  • Përsëriteni këtë proces për 2 javë dhe do të vini re rezultate fantastike tek sytë.

 Burimi: Bright Side / Shendeti.com.al

Burimi: shendeti.com.al