Ja maska ideale për fytyrën tuaj

Ja maska ideale për fytyrën tuaj

0
SHPËRNDAJE

Ja maska ideale për fytyrën tuaj

Në saje të kësaj maske do të keni lëkurë të shkëlqyer pa akne.

Pos që është jashtëzakonisht e shëndetshme në ushqim, karota mund të shërbejë edhe si maskë e shkëlqyeshme për fytyrë.

Me përbërësit e saj të shëndetshëm, karota do t’ju ndihmojë në luftën kundër akneve dhe lëkurës do t’i japë dukje të shkëlqyeshme.

Për maskë ju nevojiten:

– një lugë lëng karote

– një lugë kos dhe

– një lugë vaj ulliri

Përbërësit tundni mirë dhe qitni në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe qafës, shkruan beautyhealthtips.

Lëreni maskën që të veprojë në fytyrë 25 minuta, pastaj pastrojeni mirë me ujë të vakët. /Citynews/

Burimi: citynews.al