Niseni ditën me këtë pije, për një bark të sheshtë

Niseni ditën me këtë pije, për një bark të sheshtë

0
SHPËRNDAJE

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Niseni ditën me këtë lëng për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë:

Përbërësit:

  • 1 dardhë
  • 2 lugë gjelle speca jeshile të grira hollë
  • ¼ kupë me kastravec të prerë në feta të holla
  • 1 kupë gjethe spinaqi
  • ¼ avokado
  • 1 kupë qumësht bajamesh me vanilje
  • ¼ kupë pluhur bizele pa sheqer
  • 1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të copëtuar
  • 1 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në shtrydhëse. I shtrydhni mirë derisa të formohet një masë homogjene, më pas e kaloni në gotë.

Shënim: Lëngu është më i mirë nëse ftohet në frigorifer për 5-10 minuta.

Burimi: Health / http://shendeti.com.al/

 

Burimi: shendeti.com.al