Çfarë ndodh nëse pini kafe para palestrës?

Çfarë ndodh nëse pini kafe para palestrës?

0
SHPËRNDAJE

Rolina Naço, dietologe
1. Sipas studimeve, konsumimi deri ne 2-3 kafe para palestrës mund të na ndihmojë për të djegur më shumë kalori pas aktivitetit fizik!
2. Konsumimi i kafes para palestrës ndihmon ne qarkullimin më të mirë të gjakut dhe kjo me radhë oksigjenimin më të mirë të çdo qelize të trupit tonë.
3. 1 me 2 filxhan kafe na ndihmon shumë për të pasur më pak dhimbje dhe kontraksione muskulore.
4. Kafe me pak karbohidrate, si me pak qumësht ose sheqer, na ndihmon që të kemi më shumë energji për të kryer aktivitet fizik!
Ju bëftë mirë!|

Burimi: shendeti.com.al