Blushi zbardh marrëveshjen Rama-Basha: Pas tre javësh PS-PD do të bashkëqeverisin

Blushi zbardh marrëveshjen Rama-Basha: Pas tre javësh PS-PD do të bashkëqeverisin

0
SHPËRNDAJE

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi paralajmëron një marrëveshje mes PS dhe PD.

Sipas tij dy partitë e mëdha kanë rënë dakord që opozita votojë për ngritjen e komisioneve të Vetting-ut dhe si “shpërblim”, Rama t’i japë qeverinë teknike.

Blushi tha se kjo marrëveshje është duke u negociuar dhe pritet të bëhet publike pas dy javësh.

Ai garantoi se partia e tij nuk do të pranojë asnjë rol në këtë skenar PD-PS, ndërsa theksoi se LIBRA do të regjistrohet në KQZ javën e ardhshme.

Burimi: tiranaobserver.al