Indi, 5 të vdekur nga një aksident hekurudhor

Indi, 5 të vdekur nga një aksident hekurudhor

0
SHPËRNDAJE
Email

Të paktën 26 persona kanë gjetur vdekjen dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi një tren doli nga shinat dhe u përplas në shtetin indian të Andhra Pradesh.

Shumë njerëz janë ende të bllokuar nën rrënoja, ndërsa ekipet e shpëtimit paralajmërojnë se ekipi i të vdekurve mund të rritet.

Nuk është ende e qartë se çfarë e shkaktoi aksidentin tragjik. Të plagosurit janë dërguar në spitalet e afërta për ndihmë mjekësore.

/Ora News/

 

Email

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter