Protesta në Seul, “Vladimir Putin është vampir”

Protesta në Seul, “Vladimir Putin është vampir”

0
SHPËRNDAJE

Një fëmijë i vogël mban në dorë një poster ku shkruhet “Vladimir Putin është vampir” gjatë një tubimi të një grupi myslimanësh në Seul të Koresë së Jugut. Ata kanë dalë të protestojnë kundër politikës së shtetit rus në Siri më 19 dhjetor 2016.

Banorët e Aleppos kanë qendruar të rrethuar për javë të tëra dhe përveç bombardimeve u është dashur të përballen edhe me të ftohtin e mungesën e ushqimeve, si pasojë e luftës midis qeverisë siriane dhe aleatëve të saj kundër rebelëve sirianë.

Foto: Protesta ne Seul kunder Vladimir Putin EPA/JEON HEON-KYUN

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter