Renzi: Çdo italian i prekur nga tërmeti do të ndihmohet!

Renzi: Çdo italian i prekur nga tërmeti do të ndihmohet!

0
SHPËRNDAJE

Kryeministri italian Matteo Renzi, duke reaguar për tërmetin që preku zonat qendrore të vendit, deklaroi se në “kohë të vështira, Italia e di se çfarë duhet të bëjë kur gjërat shkojnë keq”.

Ai premtoi se asnjë italian që ka nevojë për ndihmë nuk do të lihet pa u ndihmuar.

Zyra e kryeministrit konfirmoi se Renzi ka anuluar të gjitha takimet si pasojë e tërmetit të rënë.

/Ora News/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter