Gjermani, të shtëna me armë në një qendër tregtare, flitet për viktima

Gjermani, të shtëna me armë në një qendër tregtare, flitet për viktima

0
SHPËRNDAJE

Munih – Gjermani, të shtëna me armë në një qendër tregtare, flitet për viktima

Të paktën 1 person ka gjetur vdekje dhe 10 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë në një qendër tregtare në Munih të Gjermanisë, njofton policia vendase e cituar nga AFP-ja.

Por, BBC-ja duke cituar mediat gjermane thotë se dyshohet se disa persona janë vrarë, pa specifikuar numrin e tyre. Një person hapi zjarri në qendrën tregtare.

Policia po zhvillon një operacion të gjerë për të neutralizuar autorin e ngjarjes. Qendra tregtare është mbyllur plotësisht.

 

/Ora News/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter