Si të përgatisni pijen që eliminon kilet e tepërta

Si të përgatisni pijen që eliminon kilet e tepërta

0
SHPËRNDAJE

Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

Një nga problemet më të mëdha me të cilat përballemi sot, janë dietat joefektive dhe të dëmshme për shëndetin.

Ky problem është trajtuar edhe si çështje e sigurisë kombëtare nga ana e Shteteve të Bashkuara, sepse shpesh këto dieta janë shkaku më i madh i vdekjeve në Shtetet e Bashkuara. Sot njerëzit janë më shumë të prirur për t’u ushqyer shëndetshëm dhe për t’u ushtruar më shumë.

Kjo është dhe mënyra më e shëndetshme për të humbur peshën e  tepërt. Mjekësia alternative është gjithashtu një kusht i rëndësishëm që mund t’ju ndihmojë lidhur me këtë problem. Ja një pije që ju sugjerojmë për rezultate të mrekullueshme!

Përbërësit:

  • 5-6 gjethe majdanoz
  • 3 litra ujë
  • 5 limona organike
  • 1 lugë gjelle sodë buke

Udhëzime:

Prisni limonat dhe majdanozin, më pas vendosini të vlojnë në ngrohje të ulët për 2 orë.

Hiqni përzierjen nga zjarri, lereni 1 orë në temperaturën e dhomës,  më pas vendoseni përsëri 2 orë në zjarr të ulët. Do të përfitoni 1 litër e gjysmë shurup. Konsumoni 1 lugë çaji nga kjo përzierje çdo mëngjes, për 15 ditë.

Burimi: http://www.healthylifevision.com/

Burimi: shendeti.com.al