Pija “jeshile” që  eliminon kilet e barkut, ja si ta përgatisni!

Pija “jeshile” që  eliminon kilet e barkut, ja si ta përgatisni!

0
SHPËRNDAJE

Përgatiti për “Shëndet+”: Elena Beta

Lëngjet jeshile njihen si detoksifikues apo pastrues të trupit, gjithashtu janë edhe të shijshme. Mbushur me përbërës që forcojnë sistemin imunitar si spinaq, dhe xhenxhefil, ky lëng që ju sugjerojmë është i shkëlqyer për t’u konsumuar në ditët e ftohta të dimrit.

Përzieni të gjithë përbërësit në blender dhe pijeni masën e përfituar në mëngjes me stomak bosh.

Hulumtimet tregojnë se shumë nga ata që e kanë provuar këtë pije kanë humbur kile shumë shpejt, sidomos në zonën e barkut, ku grumbullohet dhe pjesa më e madhe e yndyrës.

Përbërësit:

  • 1 banane
  • 1 lugë gjelle xhenxhefill,
  • 2 lugë fara luledielli,
  • 1 filxhan boronica
  • gjysmë filxhan spinaq

Burimi:  http://www.sportonlinegroup.com

 

 

Burimi: shendeti.com.al